Ha jeleket kell kérni Istentől, önmagában több és világosabb jelet kívánna, hogy pusztán a Tízparancs útján maradjunk, mint hogy az evangéliumi tanácsokat kövessük.
Február 26.
A Tízparancs útja és az evangéliumi tanácsok követése Ignác korában és nyelvezetében a házasság és a szerzetesség életállapotának megkülönböztetésére vonatkozott. Ignác a teljes harminc napos lelkigyakorlatot elsősorban olyan személyeknek adta, akikben látta a Krisztus-követés erőteljes vágyát, ill. a szerzetesi (elsősorban jezsuita) életre való alkalmasságot és adottságokat. Előfordult, hogy egyesek a lelkigyakorlatok 2. hetében – amikor rendszerint az életállapot-választás történik – mégis a házasság felé orientálódtak. Ilyenkor Ignác több és világosabb jelet lát szükségesnek a lelkigyakorlatozó imatapasztalataiban arra vonatkozólag, hogy útja valóban a családi életforma, s nem a szerzetesség.
Loyolai Szent Ignác válogatott gondolatai az év minden napjára.
Loyolai Szent Ignácnak, a jezsuita rend alapítójának, jellegzetes, frappáns tömörséggel megfogalmazott mondásainak gyűjteménye először 1705-ben jelent meg Hevenesi Gábor magyar jezsuita összeállításában. Az évszázadok során egyre újabb kiadásokat ért meg szinte változatlan formában. Különböző korok jezsuitái minden bizonnyal úgy érezték, hogy a gyűjtemény hűségesen adja vissza Ignácot.
A könyvet „Ignáci szikrák” címmel 2009-ben Kecskeméten adta ki a Korda Kiadó
Minden napnak van külön elérhetősége így az év valamennyi szikrját elérheted. Például: /11/17
Egy-egy hónap összes szikráját is lekérheted. Például: /11
Egy témához kapcsolódó minden mondás szintén elérhető. Például: /tema/választás
A témákat pedig kilistázhatod: /temak
Választhatsz véletlen szikrát is a /veletlen oldalon.
Speciális formátumokban is le lehet kérni az adatokat.
Képként is meglehet nézni valamennyi szikrát (akár a véletlenekt is) így: /11/17/kep
Egész nyers szöveget kapsz, ha az url végére teszed, hogy „txt”. Például: /11/17/txt.
Vagy json formátumban a „json” kiegészítővel. Például: /tema/választás/json